Blog
Únava nejasného původu – únavový syndrom

Pocitem dlouhotrvající nebo stále se vracející únavy trpí v posledních desítkách let čím dál více lidí, lékaři se jím stále zabývají a mluví se o něm jako o chronickém únavovém syndromu. Chronický únavový syndrom se vyznačuje pocitem hlubokého a dlouhodobého či trvalého vyčerpání. Nemocní mají také poruchy spánku, deprese, špatnou soustředěnost a nezvládají běžné denní úkoly. Mnozí pacienti před vypuknutím únavových potíží prodělali dlouhodobé infekce, či chřipku. Probouzejí se s pocitem, že vůbec neodpočívali. Únava přetrvává po celý den, ale není to jen velká únava, co je trápí. Sužují je i časté bolesti hlavy, svalů i kloubů, slabá odolnost vůči infekcím, takže často trpí chorobami dýchacích cest, angínami, různými alergiemi apod. Lékařská vyšetření neukazují žádný konkrétní problém na úrovni těla, lékaři tak usuzují, že se jedná o problémy psychického původu a mnoho lidí tak končí na psychiatrii, kde jim také nepomohou. Jedná se o únavový syndrom, k jehož vzniku přispívá kromě prodělaných infekcí velkou měrou i stres, který oslabuje imunitu. Dalším velmi škodlivým vlivem je špatný stav zažívacího traktu, konkrétně střev, kde chybí dostatečné množství přátelských bakterií, potřebných ke správnému trávení potravy a vstřebávání živin. Naopak je zde velké množství špatných bakterií a hnilobných plísní, které bývají prvotní příčinou různých alergických chorob nebo rakoviny. Způsobují zničení klků ve střevech a tím dochází ke špatnému vstřebávání složek potravy. Tělo se tak dostává do situace, kdy i přes dostatečný přísun jídla hladoví, protože mu chybí vitaminy a potřebné minerály. Zbytky potravy ale dále plesniví a hnijí v tlustém střevě a do těla se dostávají další toxiny a nevhodné látky. Dochází tak k samo otrávení organismu a navíc zde přetrvávají i různí paraziti, kteří vylučují další toxiny. Následkem toho potom dochází k výše uvedeným potížím a hlavně neustálé únavě.

Oficiální medicína pacientům s chronickým únavovým syndromem nevěří. Stojí totiž na přesvědčení, že každá zdravotní porucha má nějakou objektivní příčinu. Tu se pak snaží najít. Na unavených pacientech se to však nedaří. Jsou totiž objektivně zdraví. Jenže se tak necítí. A proto velmi potřebují pomoc a léčbu, která by jim pomohla.

Únava je projev buněk otrávených lidskými jedy, buněk bez energie, bez kyslíku, bez živin, enzymů apod.

Léčba

Prvním krokem při procesu uzdravování je pacientova víra v uzdravení. Je nutné, aby člověk uznal, že je opravdu nemocen a přijal omezení, která to přináší to je odpočinek, když je unavený, jít domů, sednout si a necítit vinu, když se tomu poddá.

Je třeba také uznat, že léčba může trvat dlouhou dobu – na rychlé vyléčení není žádná naděje, a proto není třeba být zklamaný, když se neobjevuje náhlé, nápadné zlepšení. Je třeba přijmout takový způsob života, který vám pomůže. Prvních 6 měsíců by se neměla dělat žádná namáhavá cvičení ani sporty a mělo by se hodně odpočívat. Velmi důležitý je spánek. Pomocí spánku je tělo schopno zvýšit rychlost oprav poškozených tkání a zhroucení svalových buněk je sníženo. Snažit se neusínat pouze zdržuje proces uzdravování. Velmi důležitá je také očista střev, kdy je zapotřebí zbavit je všech škodlivin a hnilobných procesů, které v nich probíhají. Únava také znamená podvědomou obranu těla proti zvýšenému stresu nebo přemrštěné nároky na naši výkonnost. Každý by měl znát své hranice výkonnosti a rozhodně by je neměl překračovat. Jestliže chce pacient dále pracovat, musí se přestat zbytečně namáhat, chodit pěšky co nejméně, a když, tak pomalu, přemýšlet než začne s jakoukoliv fyzickou aktivitou, která vyžaduje hodně energie, odpočívat a spát doma a obvykle také zrušit všechny společenské závazky. Dostatečně spát 7 – 9 hodin za den.

Další důležitá věc je kvalitní strava s dostatkem cenných látek. Doplňování vitaminu C, A, E a skupiny B, vápník, hořčík, zinek, železo. Jelikož se téměř vždy objevuje infekce kandidou, je třeba přísně dodržovat antikandidový program.

Dostatečný pitný režim – 2,5 litru tekutin denně, nejlépe čisté, neperlivé vody.

Dvakrát do roka na jaře a na podzim si dopřát pořádnou očistnou kůru – například jablečnou nebo zeleninovou kůru.

Užívat Triptofan proti nespavosti, olej z pupalky, acidofilus.

Podrobné informace a návod, jak při únavovém syndromu postupovat se dozvíte v naší poradně.

Většina nemocných se uzdraví: Ale jestliže pacient neustále očekává, že se uzdraví „příští týden“, může to mít demoralizující vliv nejen na něho, ale i na lékaře. Pacient musí uznat, že je nemocný a nemocný člověk potřebuje odpočinek a trpělivost.

Detoxikace těžkých kovů

Problém je, že když se lidé začnou detoxikovat, tak infekce, které jsou v těle, začínají být aktivní. Ledviny, které bakterie a plísně vylučují, musí být léčeny. K tomu používáme pouze biologické postupy. Můžeme nasadit také antibiotika nebo antivirální prostředky, to také funguje. NEEXISTUJE detoxikace, ve které se infekce neprojeví. Nejčastěji se projevují takto:

1. Poněkud zamlžený zrak

2. Bolesti hlavy

3. Bolesti ledvin

4. Průjem

5. Bolesti svalů

6. Chronická únava

7. Najednou všechno bolí

8. Nemoc, kterou měl člověk předtím, je najednou akutní.

To nejkrásnější na tom je, že jsme opravdu těžké kovy odstranili. Další krok spočívá v léčení těchto infekcí a to je teď lehké, poněvadž infekce v nepřítomnosti těžkých kovů lehce reagují na biologické terapie a opatření. Bez odstranění těžkých kovů, jsou neléčitelné!!!

60 % mozku se skládá z tuku – mastných kyselin, proto musíme tuky stále doplňovat. Doplňujeme je proto, abychom napravili škody způsobené rtutí. Mozek můžeme opravit a obnovit i u velmi vážných nemocí. Metylrtuť je tuky rozpustná. Otrava rtutí poškozuje tuky v buněčné stěně. Bez dodání správných olejů, není mozkové aktivity. K odstranění těžkých kovů užíváme řasu chlorellu. Dávkujeme 4x denně. Začínáme 4 až 5 gramy 4x denně po dobu 4 až 6 týdnů. V průběhu 6 týdnů se množství toxinů zredukuje o 90 %. Pokud se po krátkou dobu pracuje s vysokými dávkami, dochází k dramatickým zlepšením.

Brusinky na hubnutí

Mají silný protizánětlivý účinek. Podporují činnost střev, upravují hladinu cholesterolu, doplňují vitaminy A, C, E. VYHNĚTE SE ALE SLAZENÝM KOMERČNĚ VYROBENÝM MARMELÁDÁM NEBO ŠŤÁVÁM.

Na hubnutí – odvar z listů – výborný také na detox. 3 polévkové lžíce sušených nebo čerstvých listů na 0,5 litru vody. Před přípravou čaje je dobré lístky chvíli namáčet ve studené vodě.

Čaj z čerstvých bobulí – přelijte 2 čajové lžičky cca 300 ml horké vody - plody pak můžete rozmačkat a vytěžit z nich ještě více živin. Stejně lze připravit čaj i ze sušených brusinek.

Brusinkový prášek – nejúčinnější forma pro hubnutí. Denně 1-2 čajové lžičky. Možno rozmíchat ve vodě, ale i v jogurtu, smoothie nebo ovocném salátu.

Toto ovoce je dobré užívat zejména po jídle. Prášek rozdělte na 3 dávky a užijte po každém hlavním chodu. Tuto brusinkovou dietu držte zhruba po dobu 2 měsíců a pak 30 denní pauzu.

Alergie a astma

Astma je chronické zánětlivé onemocnění dýchacího ústrojí. U nemocných s astmatem jsou plíce (průdušky) neustále postiženy zánětem, a to i u případů s mírným průběhem. Zánět hraje klíčovou roli ve všech formách tohoto onemocnění. Zánět se vyskytuje rovněž u lidí trpících alergií.

Příčiny: Vyplavení histaminu vyvolá mnoho fyziologických projevů a to jak u astmatu, tak i u alergie. Histamin způsobuje zánět, překrvení, nadměrné vylučování sekretu, stažení dýchacích cest, ale také kopřivku provázenou svěděním. Četné dráždivé látky jako prach, roztoči, plísně, švábi, pyly a srst domácích zvířat mohou vyvolat jak astma, tak alergii. Dalšími spouštěči astmatu mohou být cigaretový kouř, studený vzduch, vlhkost, cvičení, potrava, léky a také infekce dýchacích cest, nachlazení, chřipka či zánět průdušek.

Jak může pomoci strava?: Doporučuje se konzumovat nízkotučnou stravu bohatou na ovoce a zeleninu, jelikož prospívá zdraví dýchacího systému.

Hořčík uvolňuje průdušky a také zmirňuje zánět. Flavonoid kvercetin chrání plíce díky své schopnosti snižovat produkci histaminu. Podobný účinek má další flavonoid luteolin. Rovněž se zdá, že kvercetin působí také protizánětlivě.

Antioxidační minerál selen a vitamin E chrání buňky před poškozením volnými radikály. Selen zajišťuje dostatečné hladiny glutationperoxidázy, což je enzym se silným ochranným účinkem proti volným radikálům. Strava bohatá na omega 3 mastné kyseliny mírní zánět. Strava bohatá na zinek udržuje silný imunitní systém. Funkce vitaminu C jako antioxidantu chrání plíce před vlivem škodlivých látek ze zevního prostředí, které se často podílejí na vzplanutí astmatu. Současné studie ukázaly, že konzumace nejméně 5 jablek týdně prospívá zdraví plic. Jste-li obézní, máte o 66% vyšší riziko závažných příznaků astmatu než člověk s normální tělesnou hmotností. Proč tomu tak je? Souvisí to se zánětlivými látkami uvolňovanými z tukových buněk.

Dvakrát týdně si dejte rybu- o 30% nižší pravděpodobnost vzniku astmatu. Maso z tučných mořských ryb (losos, makrela) má protizánětlivé účinky.

Vyhýbejte se dopravnímu ruchu – výfukové plyny obsahují mikroskopické částečky prachové a saze, které jsou vdechovány hluboko do plic a odtud vstřebávány do krve.

Pravidelná konzumace cibule může snížit četnost astmatických záchvatů. Obsahuje řadu sloučenin, které tlumí záněty. Jednou z nich je kvercetin. Také zelený čaj obsahuje kvercetin.

Kofein – udržuje rozšířené dýchací cesty. Pravidelné pití kávy může pomoci předcházet astmatickým záchvatům.

Vitamin B6 – pomáhá zlepšit maximální dýchací kapacitu.

Odstranit aktivátory astmatu v potravě. Jsou to: vejce, ořechy, mléko a mléčné výrobky, sirné konzervační prostředky, salicyláty, aminy a glutamáty. Nejíst tučné maso, kukuřičný, slunečnicový a světlicový olej, konzervované pokrmy. Alergie na potraviny – kdo nesnese pšenici – nejíst ani špaldu a kamut – jsou to méně známé obiloviny příbuzné pšenici. Kdo nemůže jíst lepek – může rýži. Kukuřici, pohanku, len, amarant, quinou a bezlepkové obiloviny. Kdo nemůže jíst mléčné výrobky – může rýžové mléko, sójové mléko a další náhražky mléka plus potraviny s vysokým obsahem vápníku.

Intolerance na laktózu vyvolává plynatost a průjmy, alergie na mléko může způsobit trávicí potíže, stejně jako vyrážku a astma. Mléčné výrobky se mohou skrývat i tam, kde byste je nečekali, třeba v pastilkách na osvěžení dechu, slaných křupkách či tyčinkách nebo v salátových dresincích. Čím méně zpracované potraviny jíte, tím snáze se mléčným výrobkům vyhnete.

Vápník – obsahuje ho tmavozelená zelenina, sardinky a losos.

Kdo nemůže jíst vejce – libové maso, ryby, kuře, luštěniny a další nízkotučné bílkoviny. Dále tofu, rozmačkané banány, džem, jogurt, kvasnice.

Kdo nemůže jíst sóju – maso, ryby, luštěniny a další náhražky sóji. K reakcím na sóju patří vyrážka, astma, gastrointestinální obtíže a anafylaktický šok.

Kdo nemůže jíst ryby nebo dary moře – libové červené maso, kuřecí maso, lněné semínko, vlašské ořechy. Alergie na dary moře není žádnou legrací, reakce je rychlá, těžká a může vyvolat anafylaktický šok.

Kdo nemůže jíst arašídy nebo ořechy – libové červené maso, ryby, kuřecí maso, luštěniny. Prospěšnou náhražkou je i olivový olej.

Vliv parazitů na zdravotní stav člověka

V současné době k nám přichází hodně lidí, kteří se cítí špatně, ale nemají od lékařů určenou žádnou konkrétní diagnózu. Nakonec vždycky zjistíme, že příčinou jejich potíží je působení různých parazitů. Povíme si, proč tomu tak je.

Současná klasická medicína se nezabývá většinou zjišťováním přítomnosti parazitů v lidském těle, a pokud ano, málokdy něco zjistí. Je to proto, že parazit se dá nejlépe odhalit biorezonančním vyšetřením, kdy náš přístroj zachytí jejich kmitání. Tyto přístroje se ale běžně v medicíně nepoužívají. Mnoho lidí se tak příčinu svých potíží nedozví a mnozí nakonec končí na psychiatrii s tím, že jejich potíže jsou psychického původu.

Jak je to ve skutečnosti?

Paraziti, kteří se vyskytují v lidském těle, jsou příčinou mnoha i závažných onemocnění včetně rakoviny. Dokážou škodit i z toho důvodu, že imunita lidí se snižuje v důsledku špatné životosprávy a stresů, kterých je stále víc. Které parazity u lidí nacházíme?

Často jsou to škrkavky. Mohou způsobit záněty jater, srdce, plic, záněty středního ucha, angíny. Způsobují také poruchy metabolismu a nervového systému. Migrují po lidském organismu a způsobují různé problémy. Mohou způsobovat také záněty sliznic a ve spolupráci s plísněmi vytvářet i různé nádory a cysty. Napadení plic škrkavkami – vznikají akutní bronchitidy, zápaly plic, můžou dospět až k astmatu. Škrkavky jsou velmi zákeřné. Mohou vyvolávat příznaky zánětů i nádorů a doprovázet člověka celý život. Proto je velenutné se jich zbavit.

Měchovci

Měchovci – ancylostomy – další skupina parazitů, které často nacházíme. Je to skupina helmintů několika druhů. Je to oblý červ růžové barvy. Parazitují většinou ve dvanácterníku člověka. Způsobují alergické reakce. Vznikají svědící dermatitidy, katary horních cest dýchacích, bronchitidy. Způsobují hlavně anemii, protože sají krev. Dokážou se usadit i v srdci, takže se občas objevuje arytmie, nepříjemné tlaky na hrudi a ztížené dýchání.

Ostatní mikroorganismy

Kromě těchto parazitů nacházíme velmi často u lidí zlatého stafylokoka, který může způsobovat zápal plic, oční nákazy, kožní nákazy, zánět mozkových blan a další. Je velmi úporný, většinou dobře odolává antibiotikům, na která je rezistentní. Dá se dobře hubit frekvenční terapií, kterou u nás provádíme a proti které nemůže být odolný.

Chlamydie

Jsou dalším velmi škodlivým mikroorganismem. Patří mezi nejrozšířenější mikroorganismy v přírodě. Vylučují do těla člověka toxiny a způsobují širokou škálu nepříjemných zdravotních potíží. Napadají zejména močopohlavní orgány a plíce a posléze klouby, srdce a mozek.

Tři druhy chlamydií

Trachomatis, Psittaci a Pneumonie, která se podílí na vzniku vleklých zánětů dýchacího ústrojí a projevů s pojených s únavou. Hovoříme i o vztahu chlamydií k výskytu dalších závažných nemocí jako je rakovina, roztroušená skleróza, astma a další.

Jaké hlavní nebezpečí hrozí od chlamydií?

Je to jejich skryté působení – latentní infekce. Většina těchto infekcí je dlouho bezpříznaková a proto mnohdy ani lékaři na chlamydiovou infekci nepomyslí. Dobrým příkladem je chronický únavový syndrom s bolestmi hlavy, kloubů, přechodnými záněty apod. Proto bývá nemoc odhalena většinou náhodně a v pozdější fázi. Druhotně rozvinuté stadium má zpočátku obdobné příznaky jako běžná bakteriální onemocnění například kandidóza, borelióza, chřipka, virový zápal plic apod. Následky neléčené infekce chlamydiemi jsou nepředvídatelné. Zprvu bezpříznaková nákaza přejde do nemoci s vážnými následky.

Jak se chlamydie šíří?

Chlamydie trachomatis přímým kontaktem, chlamydie pneumonie a psittaci výlučně vzduchem.

U chronické infekce se projevuje dlouhodobé působení jedů na nervovou tkáň. Dochází k trvalému zhoršování zejména bolestivých potíží.

ENZYMY

Enzymy udržují a ochraňují náš život. Bez nich není život možný. Pečují o příjem kyslíku a přísun energie do všech buněk. Ke zpracování jakékoliv potravy potřebujeme enzymy. Pokud člověk onemocní, s jeho enzymy není něco v pořádku. Jelikož je lepší nemocem předcházet, má velký význam preventivní podávání enzymů i vzhledem k tomu, že velké množství obyvatel tohoto světa trpí nedostatkem enzymů. To se pak projevuje vznikem mnoha civilizačních chorob. K tomu, aby si lidé udrželi zdraví je zapotřebí, aby měli dostatek plně aktivních enzymů, které jsou pro tělo příznivé.

Každého, kdo má o své zdraví zájem bude asi zajímat, kde může takové enzymy získat?

Je možné je dostat v našem Centru moderní diagnostiky v podobě fermentovaného doplňku výživy s názvem

REGULATPRO BIO

Tento doplněk posiluje imunitu, upevňuje nebo obnovuje zdraví na buněčné úrovni, zvyšuje energii a enzymy v něm obsažené se okamžitě vstřebávají. Dobíjí buněčnou energii v každém věku. Při tělesných aktivitách napomáhá k rychlejší regeneraci bez bolesti kloubů a svalů. Při nadměrném přetěžování organismu a špatném životním stylu kompenzuje tuto nezdravou životosprávu doplněním živin a zrychlením regeneračních procesů. Pomáhá při různých bolestech – klouby, záda, hlava, zuby. Dodáním enzymů pomáhá při civilizačních chorobách, ať už je to cukrovka, nadváha, vysoký tlak, cholesterol nebo různé ekzémy včetně lupénky. Je určen k vnitřní i vnější aplikaci.

Cena: 1396,- Kč + 190,- Kč poštovné

Objednat si ho můžete na info@zdraviaprevence.cz nebo na tel. 602 133 374

Na základě podrobného vyšetření, pokud navštívíte naši poradnu získáte podrobné informace vztahující se přímo k Vašemu konkrétnímu zdravotnímu problému.

CIVILIZAČNÍ CHOROBY – PŘÍČINY A LÉČBA

V současné době má na vznik civilizačních chorob největší vliv způsob života dnešních lidí. To znamená málo pohybu, nevhodná strava a příliš mnoho stresu. Rovněž tak nedostatek vitaminů a stopových prvků, protože dnešní zelenina a ovoce už neobsahují tolik živin, kolik by bylo zapotřebí. Nehledě k tomu, že mnoho lidí také nekonzumuje zeleninu v takovém množství, které by jim prospělo.

Co je zapotřebí k životu ve zdraví?

Lidské tělo je velmi složitý celek, ve kterém probíhá velké množství biochemických procesů a chemických reakcí, které jsou pro zdraví a zachování života člověka nezbytné.

Všechny tyto procesy mají pevný řád, který se řídí přírodními zákony. Nic neprobíhá chaoticky. Aby tomu tak bylo, potřebuje lidské tělo právě dostatek vitaminů, minerálů a stopových prvků ve správném poměru tak, aby mohlo vše bezchybně fungovat.

Jedná se o tak zvané biochemické zdraví.

Pokud dojde k nedostatku některých těchto prvků, naruší to bezchybný průběh biochemických procesů a člověk onemocní.

Z těchto důvodů pak nepomáhá ani klasická ani alternativní léčba, protože nedokáže uvést do rovnováhy biochemické procesy.

Nejdůležitější biochemický děj probíhá za pomoci jedné aminokyseliny, která se pak přeměňuje v neškodné látky. K tomu potřebuje správné množství určitých vitaminů.

Z toho vyplývá, že chemické léky vůbec nepůsobí jako lék pro získání biochemického zdraví, ale pouze potlačí nepříjemné příznaky choroby.

Navíc pomoc je jednoduchá bez toho, aby si člověk komplikoval zdraví chemickými přípravky.

Naskýtá se tedy otázka. Stojí za to udělat něco pro zachování svého zdraví včas a celkem jednoduchým způsobem?

Pokud máte zájem udržet si své biochemické zdraví, můžete navštívit naši poradnu, kde se dozvíte podrobnosti, jak toho docílit.

Objednat se můžete na info@zdraviaprevence.cz, nebo na tel. 602 133 374.CUKROVKA

Cukrovka je závažné onemocnění, které se řadí mezi civilizační choroby a její výskyt v posledních letech poměrně rychle stoupá. Nejčastější příčinou vzniku tohoto onemocnění je životní styl s nedostatkem pohybu, přejídáním a vznikem obezity. Vyvíjí se nenápadně, plíživě a v tom právě spočívá její zákeřnost a nebezpečí. Čím déle působí skrytě v těle člověka, tím více škod způsobí a nakonec dokáže život člověka zkrátit i o několik let.

Většina nemocných trpí cukrovkou 2. typu, kdy člověk není závislý na inzulínu a často se dá léčit pouze dietou i když mnozí potřebují užívat také léky. Většina těchto léků má ale vedlejší účinky, které poškozují další orgány v těle například ledviny

Velkou roli také hraje snížení tělesné váhy, protože obezita zvyšuje odpor těla k inzulinu. V tomto případě je potřeba, aby každý člověk sám pracoval na zlepšení svého stavu promyšlenou dietou a vhodným pohybem. Každý diabetik potřebuje dietu pečlivě sestavenou, protože individuální potřeby se mohou jemně lišit.

Hlavním předpokladem pro účinnou léčbu je tedy trvalé snížení nadváhy a pravidelný pohybový a dietní režim. Při redukci hmotnosti o 10%, snížíte riziko vzniku cukrovky o 43%. Při zahájení pravidelné fyzické aktivity, snížíte toto riziko o 50%. To má každý člověk ve vlastních rukách a záleží pouze na každém jednotlivci, kolik námahy a péče svému zdraví věnuje. Vzhledem k tomu, že diabetes zkracuje život o 8–10 let a kvalitní život o více jak 15 let, určitě se vynaložená námaha vyplatí.

Klasická medicína se snaží „léčit“ cukrovku pomocí diety, léků na snížení hladiny cukru v krvi a postupem času třeba i podáváním inzulínu a dalších léků na potlačení komplikací, které cukrovka způsobuje jako je například vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu a další. To s sebou přináší nové problémy, které jsou způsobeny vedlejšími účinky těchto léků, a k vyléčení nikdy nedojde. K tomu je zapotřebí odhalit a odstranit PŘÍČINY vzniku cukrovky.

Jednou z hlavních příčin vzniku cukrovky je překyselení organismu, ke kterému dochází hlavně konzumací nevhodných potravin a stylem života, který v současné době většina lidí vede. Pokud se odstraní tato příčina, dojde k výraznému zlepšení a v některých případech i k odstranění této choroby. Znamená to ovšem trvale změnit způsob života.

Pokud byste měli zájem zjistit, jakým způsobem můžete nad touto nemocí zvítězit, objednejte se na konzultaci do našeho Centra moderní diagnostiky na info@zdraviaprevence.cz, nebo na tel. 602 133 374.OZONOTERAPIE

Lidé stále hledají léčbu, která by neměla škodlivé vedlejší účinky a při tom nebyla drahá. Jednou takovou léčbou je ozonová terapie, která dodává tělesným buňkám dostatek kyslíku.

V těle člověka se kromě různých bakterií virů a plísní nachází i množství volných radikálů, které si tělo vyrábí samo. Kromě toho se také utvářejí v našem okolí – znečištěné ovzduší, toxické odpady, zbytky pesticidů a další. To vše produkuje volné radikály, které nás mohou ovlivňovat různými způsoby. Když máme v těle příliš mnoho těchto volných radikálů, může dojít k poškození buněk.

Co všechno mohou způsobit?

Mohou :

1. Rozkládat bílkoviny v buněčných membránách a tím ničit buněčnou identitu.

2. Spojovat v membráně tuk a bílkoviny, čímž buněčná membrána tvrdne a stává se křehkou.

3. Narušovat buněčnou membránu a umožnit bakteriím a virům snadný přístup.

4. Rozrušit membránu jádra, otevřít jádro a odhalit genetický materiál.

5. Mutovat a ničit genetický materiál, přepisovat a ničit genetickou informaci.

6. Přehltit imunitní systém, což může vést k tomu, že imunitní systém sám podobně poškozuje imunitní buňky.

Poškození způsobené volnými radikály tedy souvisí s množstvím degenerativních chorob včetně aterosklerózy, rakoviny, šedého zákalu, cukrovky, alergií, mentálních poruch a artritidy. Přemíra volných radikálů také hraje roli v procesu stárnutí, snižuje imunitní reakci a otevírá dveře k řadě imunitních poruch včetně AIDS.

Co nám může proti nim pomoci?

Z největší části tělo nadměrnou produkci volných radikálů reguluje samo. Dělá to tím způsobem, že vytváří antioxidanty, což jsou enzymy, které chrání buňky před volnými radikály tím, že je rozkládají na neškodné složky, jako je kyslík a voda. Adaptabilita obranného systému antioxidantů je obdivuhodná, ale i tak přemíra volných radikálů může vážně vyčerpat naše přirozené zásoby antioxidantů. Je tedy zapot řebí tyto zásoby zvyšovat.

Jak to můžeme udělat?

Především potravinami bohatými na antioxidanty jako jsou vitaminy A, C, E a minerály zinek a selen. Patří mezi ně zelená i žlutá zelenina, ovoce, oříšky a semena. Tato potrava je doporučována jako základ zdravé výživy. Kromě potravy je potřeba také cvičení a hluboké rytmické dýchání.

K nejmocnějším člověku dostupným okysličovadlům ale patří bezesporu dva přírodní prvky a to je ozon a peroxid vodíku. Ty je možné získat právě ozonoterapií. Tyto terapie urychlují metabolizmus kyslíku z krevního řečiště buňkám. Když hladina kyslíku vzroste, sníží se také potenciál chorob.

Co to má za následek?

Jestliže tělem proudí velké množství kyslíku, choroboplodné zárodky, paraziti, plísně, bakterie a viry hynou spolu s chorobnými buňkami. Zdravé buňky pak nejen přežijí, ale jsou schopny se lépe rozmnožovat. Výsledkem je silný imunitní systém.

Jak ozonové terapie fungují?

Mají na lidské tělo následující účinky:

1. Stimulují tvorbu bílých krvinek, které jsou nezbytné v boji proti infekcím.

2. Ozon a peroxid vodíku zabíjejí viry.

3. Ozonové terapie zvyšují rozpouštění kyslíku a hemoglobinu, což zvyšuje přísun kyslíku z krve k buňkám.

4. Ozon a peroxid vodíku jsou antineoplastické, což znamená, že zastavují růst nových tkání, jako jsou nádory.

5. Ozonové terapie okysličují a degradují petrochemikálie.

6. Ozonové terapie zvyšují roztažitelnost membrány červených krvinek, čímž zvyšují pružnost a efektivnost.

7. Ozon a peroxid vodíku zvyšují tvorbu interferonu a zlepšují faktory důležité pro odumírání nádoru, které tělo užívá v boji proti infekcím a rakovině.

8. Ozonové terapie zvyšují účinnost systému antioxidačních enzymů, které omezují přemíru volných radikálů v těle.

9. Urychlují cyklus kyseliny citronové, který je nutný pro uvolňování energie z cukru. Tím stimulují základní metabolizmus. Také rozkládají bílkoviny, sacharidy a tuky užívané jako zdroj energie.

10. Terapie s ozonem a peroxidem vodíku zvyšují okysličení tkání, což přispívá k zlepšení celkového stavu pacienta.

Ozon zabíjí bakterie protržením buněčné stěny. Je dokonalým ničitelem bakterií. Léčí choroby jako je artritida, artróza, zánětlivá onemocnění, Parkinsonovu chorobu, onemocnění zažívacího traktu, vředy, mozkovou sklerózu a mnoho dalších.

Jako příklad můžeme uvést obávanou RAKOVINU.

Rakovina se léčí peroxidovou a ozonovou terapií už desítky let.

1. Klíčovou podmínkou pro rozvoj rakoviny je nedostatek kyslíku na buněčné úrovni.

2. Mezi nejaktivnější karcinogenní látky patří několik virů. Z toho plyne, že rozvoj rakoviny závisí na virové složce.

3. Existuje nesnášenlivost peroxidu vodíku vůči nádorovým buňkám, což znamená, že ozon a peroxid vodíku u určitého typu rakovinného bujení mohou vést k potlačení jeho metabolizmu.

Ozon selektivně zabraňuje růstu rakovinných buněk. V prostředí bohatém na kyslík jsou rakovinné buňky méně virulentní a lze je dokonce ničit. Jako doplněk k peroxidu vodíku se užívá vitaminová a minerální terapie a další způsoby přírodní léčby.

Z toho všeho vyplývá, že ozonová terapie je jednou z důležitých částí péče o tělo a prevence předcházení chorob. Je dobré, zvláště pokud člověk žije v místech s hodně znečištěným ovzduším alespoň 2x do roka podstoupit tuto velice přínosnou terapii, která povzbudí hlavně imunitní systém a tělo pak už samo dokáže bojovat s mnoha patogeny.

Pokud i vy máte zájem udržet si zdraví a vést spokojený život, můžete se objednat na tuto terapii do našeho Centra moderní diagnostiky na info@zdraviaprevence.cz, nebo na tel. 602 133 374.OBEZITA A JAK SE JÍ ZBAVIT

Obezita se v současné době stává velkým problémem celého lidstva. Mnoho lidí by se jí rádo zbavilo, protože se nejedná pouze o estetickou stránku věci, ale i o vážné zdravotní problémy, které lidem nejenom komplikují život, ale v mnoha případech i život výrazně zkracují. Proto je čím dál tím víc lidí, kteří se snaží s obezitou bojovat a dosáhnout optimální hmotnosti. Jsou to lidé, kterým záleží na jejich zdraví, a kteří chtějí život prožít radostně a bez nemocí. Co je příčinou takového nárůstu obezity v poslední době? Především je to uspěchaný způsob života, kdy lidé nemají klid a čas na jídlo ani na to, aby přemýšleli nějak do hloubky, co je vhodná potravina a co ne. Velmi často se stravují v rychlém občerstvení, aby ušetřili čas. Dalším faktorem je nedostatek pohybu a i nedostatek spánku. Na tuto situaci lidé reagují nadměrnou konzumací potravin, zejména sladkostí. To všechno má vliv na nárůst hmotnosti. Velký vliv má také způsob výroby potravin, do kterých se přidávají různé chemikálie, aby se potraviny staly návykovými. Co tedy dělat, abychom se nadváhy zbavili? Cvičení – nestačí jenom cvičit. Cvičení je také nutné spojit s dietou. Je potřeba přemýšlet o tom, CO jíme a také KOLIK toho jíme. Pokud se člověk domnívá, že při cvičení vydal hodně energie a chce si ji doplnit tím, že zvýší příjem kalorií, může se stát, že spíše přibere na váze. Pokud se člověk domnívá, že když zcela vyřadí ze svého jídelníčku maso, tak rychleji zhubne, je to zase omyl. Určité množství masa je zapotřebí, protože je bohatým zdrojem bílkovin, které přispívají k tvorbě svalové hmoty. Ve svalech probíhá látková přeměna mnohem lépe než v tukové tkáni. Proto když si člověk příjmem bílkovin vytvoří svalovou hmotu, může postupně zvyšovat svůj kalorický příjem, aniž by znovu přibýval na váze. Maso je třeba jíst kvalitní s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem tuku. Není třeba zavrhovat ani například hovězí maso, které má vysoký obsah vitaminů B3 a B12, ale je třeba samozřejmě udržovat určitou míru v konzumaci masa všeho druhu. Je dobré také omezit nebo úplně vynechat smažené jídlo. Naopak je zapotřebí výraznou měrou zvýšit pojídání ovoce a zeleniny. Nepoužívat margaríny a ztužené tuky. Jíst raději máslo a sádlo v rozumné míře. Co se týká cukrů, neměly by se vůbec míchat s tuky. Chuť na sladké způsobuje právě stres, který je dobré omezit na minimum. Uzeniny mají vysoký obsah tuku a měly by se vysadit úplně. Využít se dají také redukční bylinky, což jsou například : černý bez, máta peprná, fenykl, kopřiva, řepík. Důsledkům stresu, který je také jednou z příčin obezity se dá zabránit a sice péčí o duševní a tělesné zdraví dodržováním zásad zdravého životního stylu. Velký význam mají různé relaxační techniky, meditace, masáže, procházky v přírodě, pravidelný odpočinek, dostatek spánku. Pokud se pro hubnutí rozhodnete, můžete využít Program na zhubnutí, který Vám u nás nabízíme. Tento program je vytvořen na základě prozkoumání Vašeho DNA, protože mezi DNA v našem těle a způsobem, jak tělo reaguje na výživu a cvičení existuje silná vazba. Proto se v tomto programu dělá genetický test.

Podrobnější informace o tomto programu získáte v našem Centru moderní diagnostiky, kde nás můžete navštívit po předchozím objednání. Objednat se můžete na info@zdraviaprevence.cz, nebo na tel. 602 133 374.
© Milan Kuchař 2010, technická realizace Martin Novotný 2010